بسیار ی ما در سایتهای خارجی لوگو شرکتهای مسترکارت و ویزا کارت را مشاهده کرده ایم.ولی آیا این دو شرکت با هم تفاوت هم دارند یا خیر.

ویز اکارت و مسترکارت هر دو در زمینه نقل انتقال های مالی مورد استفاده قرار میگرند با این تفاوت که با ویزا و مستر کارت قادر به پرداخت های بین المللی خواهیم بود.

مسترکارت و ویزا کارت به نوعی مشابه همان درگاه شتاب ایران هست با این تفاوت که در تمام کشورها(به جز ایران) قابل استفاده می باشد.

ویزا کارت و مسترکارت هر دو یک هدف را دنبال میکنند  و آن پرداخت ارزی چه از طریق دستگاه pos چه از طریق درگاه های اینترنتی می باشد فقط شرایط و شرکت های صادر کننده آنها تفاوت دارد.

 

 
 

 

برای هم ویزا کارت و هم مستر کارت انواع مختلف کارت وجود دارد.

کارت های ‏اعتباری(‏Credit‏) : 

نوعی کارت پرداخت است که برای اشخاص حقیقی یا حقوقی صادر می‌شود . دارنده این کارت با توجه به میزان اعتباری که بانک و شرکت مورد نظر برای آن در نظر میگیرد میتواند خریدهای اعتباری انجام دهد و بعد از زمان مشخصی

بدون کارمزد اقدام به پرداخت بدهی خود به بانک نمایید. کارت های اعتباری ‏Credit card به صورت فیزیکی می باشند که مشخصات دارنده حساب بر روی آن درج شده است. این نوع کارت ها در ایران وجود ندارد.

 

کارت نقدی (Debit Card) :

این نوع کارت مشابه همان کریدیت می باشد با این تفاوت که فقط معادل دلاری که در داخل آن دارید شما میتوانید از کارت استفاده نمایید. دیگر به شما اجازه استفاده و خرید کردن به صورت اعتباری نمیدهد.

این نو ویزا کارت و یا مسترکارت در ایران وجود دارد.این کارت نیز فیزیکی بوده و نام و اطلاعات کاربر رو آن درج خواهد شد.

 

کارت پیش پرداخت(‏PrePaid‏) :

این نوع کارت نیز مشابه همان دبیت کارت می باشد با این تفاوت که به صورت مجازی می باشد و کاربر فقط اطلاعات حساب را دارد و فقط برای خریدهای اینترنتی قابل استفاده می باشد.

مشابه این کارت نیز در سایت ما وجود دارد.کارت مورد نظر ما دارای 3 سال اعتبار با نام و قابل شارژ می باشد که برای خرید این نوع کارت میتوانید به بخش ویزا کارت قابل شارژ مراجعه و خرید نمایید.

کارت گیفت ویزا کارت و یا مسترکارت :

این نوع کارت به صورت فیزیکی و حتی به صورت مجازی وجود دارد،این کارتها غیرقابل شارژ خواهد بود و فقط برای یک بار یک موجودی در آن وجود دارد که باید تا پایان اعتبار کارت از آن استفاده شود.

به ظور مثال کارت های گیفت که بی نام می باشند در رقم های 25 دلار -50 دلار-100 دلار-200 دلار و... صادر می شود.

در حال حاضر گیفت کارت فیزیکی آمریکا  و ویزا کارت مجازی آمریکا و ویزا کارت مجازی اروپا نیز در سایت ما وجود دارد که شما با مراجعه به این بخش میتوانید در لحظه کارت در رقم مورد خود را تهیه نمایید.